Dni Erasmusa 15-17.10.2020

  1. Sztuka współpracy – podcast

Zapraszamy serdecznie do wysłuchania pierwszego w historii Fundacji proFesjonalni Aktywni Qlturalni Młodzi  (FAQM) podcastu,  który został zrealizowany specjalnie na obchody tegorocznych (15-17.10.2020) Dni Programu Erasmus+. Głównym celem Fundacji FAQM jest inspirowanie i wspieranie w rozwoju i działaniu na rzecz swoich społeczności wszystkich grup społecznych, a w szczególności młodzieży. Dlatego też nie mogło zabraknąć naszego wkładu w to świętowanie.

W fundacji od prawie pięciu lat działamy w tym samym składzie: Olga Chojnacka, Agnieszka Grabowska,  Ewelina Radwańska,  Janusz Wojcieszek-Łyś. W podcaście chcieliśmy podzielić się naszymi doświadczeniami i spostrzeżeniami dotyczącymi współpracy i drogi jaką wspólnie przeszliśmy przez ostatnie dziesięć lat, od realizacji projektów dla różnych organizacji, do powołania własnej organizacji pozarządowej.

Rozmawialiśmy również o tym, jak rozumiemy współpracę w różnych obszarach: w organizacji, podczas realizacji projektów i innych sytuacjach życiowych. Sporo czasu poświęciliśmy na omówienie naszej motywacji do działania na rzecz innych jak również szczególnego zainteresowania działaniami na rzecz młodzieży.

Naszym celem było zainspirowanie słuchaczy do działania i podejmowania dobrowolnych inicjatyw na rzecz swoich społeczności lokalnych w kontekście korzyści, prawie nigdy materialnych, ale prowadzących do samorozwoju, zdobycia doświadczenia, czerpania inspiracji od innych ludzi, co w efekcie ma ogromne przełożenie na życie zawodowe i samoświadomość.

Punktem wyjścia do naszej rozmowy było pojęcie współpracy ponieważ uznajemy, że w grupie z innymi jesteśmy w stanie dużo więcej osiągnąć niż w pojedynkę, a projekty realizowane w ramach Programu Erasmus+ tak lokalne jak i międzynarodowe są tego najlepszym dowodem.

/w celu wysłuchania nagrania należy nacisnąć na zdjęcie/

Zapraszamy do inspirowania się naszym przykładem.

2. e-Bieg Erasmusa

17 października 2020 o godz. 11:00 w Jastrzębi koło Radomia, pomimo niesprzyjającej aury pogodowej i wymianie części drużyny, sztafeta Fundacji FAQM wzięła udział w e-biegu Erasmusa. Wspólnie udało nam się pokonać dystans ponad 9km. Po raz kolejny utwierdziliśmy się w przekonaniu, że w pracy zespołowej siła. Od dziś szykujemy się na przyszły rok.